...

Simona (30)


Time for Mommy
Soutěžící kategorie: Maminka blogerka
Simona byla poslední finalistkou, kterou jsme navštívili. Seznámila nás s vyparáděnými dětmi, ale i se svým mužem. Strávili jsme u ní pohodové odpoledne plné vtípků a dobré nálady.

Moje začátky

Začala jsem natáčet asi před rokem a půl, kdy byl nejstarší dceři rok. Mateřská pro mě začínala být rutina a já se chtěla nějak realizovat. Už před otěhotněním jsem ráda sledovala spoustu mamablogerek a nejednou mě napadlo, že bych taky ráda něco takového dělala. Proběhlo pár pokusů o natočení prvního videa, které mám doteď schované, ale spíš jen pro vlastní pobavení. Pak jsem si řekla, že na to asi nemám, a brala jsem to jako uzavřenou věc. Uběhlo pár měsíců, ale touha něco tvořit mě neopouštěla. Tak jsem si řekla, že to buďto zkusím, anebo mně bude navždycky vrtat v hlavě, „jaký by to asi bylo, kdybych to tenkrát zkusila“. A tak vzniklo první video. Konkrétně to bylo povídání o zařizování dětského pokoje. Moje začátky byly plné očekávání. Hrozně dlouho jsem točila a věděli o tom jen můj muž a ségra. Nechtěla jsem to nikomu říct, protože jsem nechtěla, aby se na ta videa lidi dívali proto, že je točím já, ale aby si své diváky našla svým obsahem. Chtěla jsem vědět, jestli to bude vůbec někoho zajímat. Popravdě, vybrala jsem si asi tu nejpomalejší cestu, ale nelituju toho. Pokaždé, když jsem vydala video, tak jsem seděla u počítače a sledovala, jestli mi přibývají sledující, a u první tisícovky jsem se fakt usmála snad u každého jednoho, který mi dal svůj odběr. Pak už to šlo rychleji, tak na úsměvy nebyl tolik čas, každopádně si vážím každého, kdo mi dá odběr a kterého má videa baví. Ačkoli už jsem nějakou cestu ušla, na začátku jsem vlastně pořád a pevně doufám, že budu mít čas a prostor alespoň trochu „vyrůst“.

Moji followers

Jsou to převážně maminky na mateřské. Aktuálně mám zhruba sedm a půl tisíce followerů na YouTube a necelých šest tisíc na Instagramu.

Plány do budoucna

Chtěla bych se víc zaměřit na cestovatelské vlogy. Jako rodina rádi cestujeme, jezdíme po výletech a dost často něco podnikáme. Zatím hlavně po České republice, vzhledem k věku holek, ale doufám, že časem budeme podnikat cesty dál a dál. Někdy mě mrzí, že nemám dostatečnou odvahu na to, nás všechny sbalit a třeba alespoň rok cestovat po celém světě, to by byl můj sen. Videa z cest mě baví nejen točit, ale zároveň ta postprodukce dává velký prostor kreativitě.

Jsem Maminka roku?

Přihlásila jsem se proto, že jsem už delší dobu přemýšlela, jak posunout svůj YouTube o něco dál. Titul Maminka roku je pro mě možná lehce zavádějící a nerada bych nutila jakékoli jiné mamince pocit, že já jsem lepší máma než ostatní. Možná to bude znít jako klišé, ale za ten rok a půl, co bloguji, se ke mně dostalo tolik příběhů a tolik mateřských trápení, že vím, že každá máma chce být pro své dítě tou nejlepší a prokazujeme to každý den. Pokud to ale budu brát z té blogerské roviny, tak bych to mohla být já, protože se s maminkami, které mě sledují, snažím tahle trápení probírat a ukazovat jim, že v tom nejsou samy. Že je normální mít dny, kdy se cítíte být tou nejhorší mámou na světě. Že je normální mít doma někdy prostě nepořádek, protože nestíháte. Že je normální se zavřít v koupelně a pobrečet si. Chci jim dát pocit, že jsme v tom vlastně všechny společně.

Komentáře