...

Rosa (37)


Autorské kabelky Rosa Mitnik
Soutěžící kategorie: Maminka podnikatelka
Rosa? To je krásný dům, milý hlas, přívětivost, tři pohodové děti, útulná pracovna, šicí stroj a spousta nápadů.

Podnikatelské začátky

Když byl našemu nejstaršímu synovi asi rok a půl, otřepala jsem ze všech mateřských šoků a osedlala si „divoký stereotyp“ na rodičovské dovolené. V tu chvíli jsem se rozmýšlela, jestli se konečně naučit řídit auto, nebo začít šít na stroji, což jsem vždycky chtěla. Zvítězila druhá volba a pár měsíců nato jsem se na svém ještě dost málo populárním blogu pochlubila svou premiérovou, doma ušitou kabelkou. Nebyla perfektní, ale na první pohled autorská. Byla jsem na ni neskutečně hrdá a vyrazila s ní do divadla. Tehdy jsem však vůbec netušila, že se mi ozve neznámá paní, že by chtěla stejnou. Začala jsem šít tašky na přání, a když se nám narodil druhý syn, zájem o jednoduše nepřehlédnutelné kousky pod značkou Rosa Mitnik už byl tak velký, že jsem se honem začala rozhlížet po profesionální švadleně, která by šila se mnou.

Byznys vs. rodina

Svým podnikatelským závazkům se věnuji v čase, kdy děti spí po obědě nebo v noci; to stříhám, šiju, píšu texty, odpovídám na e-maily, vymýšlím nové projekty. Máme tři děti ve věku do sedmi let a nejmladší dcera je se mnou doma. Moji nejbližší spolupracovníci a dodavatelé to o mně vědí a Týnka – stejně jako dříve synové – mě doprovází na nákupy látek nebo výběr jiných materiálů. Ale pokud je to skutečně potřeba a já třeba trávím čas v tiskárně, kde nervózně a natěšeně dohlížím na každou vytištěnou stranu z naší nové dětské knížky, o naše děti se stará muž. Šití autorských kabelek, organizérů a taštiček je ale pro mě takovou vášní, relaxem od domácnosti a vyjádřením mě samotné, že když se dotknu nádherné látky, zapomenu na všecko a šiju až do rána!


Plány do budoucna

Úspěch něžné pamětní knížky To je moje mi loni nabídl i možnost nechat si natisknout vlastní au- torskou látku od naší výtvarnice Jany Nachlingerové. Bylo fantastické z tohoto jedinečného materiálu moci šít. Letos jsme vytvořily společně látku druhou a takto bych ráda pokračovala i dále. Velmi bych si přála šít kabelky a celé kolekce třeba v kombinaci moravský tvíd a naše vlastní plátno uvnitř jako podšívka. Stejně tak pečlivě plánuji k dětským kufříkům na vzpomínky, povlečení nebo k plechovým hrnečkům značky To je moje postupně vytvořit ve stejné výtvarné poetice retro hračky, stavebnice nebo třeba tapetu do dětského pokoje.

Jsem Maminka roku?

Soutěžím v kategorii Podnikatelka a ráda bych získala reklamní prostor na stránkách tohoto časo- pisu. Zatím byl nejvýraznější platformou pro komunikaci s mými potenciálními zákazníky můj blog, ale ráda bych ženy a maminky oslovila i přes prestižní magazín. Celé tříměsíční online hlasování v soutěži jsem byla jako na trní. Najednou jsem cítila, že bych se mohla i dostat do finále, že bych možná mohla i uspět, a tak jsem psala a fotila a vtipkovala na svém blogu, snad každý týden jednou, abych oslovila další a další hlasující. A samotné finálové focení a natáčení už bylo pro mě za odměnu. Mám velkou rodinu a péči o ni nejde nijak ošidit. Ale dneska už přesně vím, že bez dětí bych v životě nebyla šťastná a bez práce bych to zas nebyla já. Odklonila jsem se od své původní profese učitelky dějepisu na gymnáziu a začala jsem tvořit rukama, vymýšlet, skutečně podnikat. Napsala jsem na českém knižním trhu naprosto jedinečný pamětní deník pro rodiče a jejich děti. Vymyslela jsem si a nechala ručně ušít látkovou panenku Rosa Mitnik. Ne úplně všechny produkty naší kolekce se staly bestsellery, ale o tom odvážný byznys zkrátka je. A v tom bych chtěla být inspirací ostatním maminkám – že lze skloubit vlastní kariéru s násobným mateřstvím!

Komentáře