...

Kateřina (39)


Krampolinka.cz
Soutěžící kategorie: Maminka blogerka
Kateřinu jsme navštívili v jejím domově kousek od Olomouce. Vzala nás do své pracovny, ukázala nám, jak háčkuje, jak jí u toho pomáhá její dcera Miladka, jak natáčí svá videa na YouTube, ale hlavně nás naladila na svou neuvěřitelně pozitivní vlnu.

Moje začátky

Háčkovat mě naučila babička, když mi bylo šest let. Na dlouhou dobu u mě upadlo háčkování v zapomnění a vrátila jsem se k této ruční práci až v dospělosti. S narozením dcery jsem najednou dostala opravdovou chuť tvořit a vymýšlet háčkované doplňky pro miminka.

Můj blog

Původně jsem voják z povolání. Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem chtěla zkusit podnikání. S narozením dcery přicházely nápady ve dne v noci. Že se ale budu věnovat zakázkovému háčkování, budu psát a natáčet návody na háčkování nebo mít vlastní web – to by mě upřímně nenapadlo ani náhodou. Ovšem člověk míní, osud mění a s chystáním se na první focení miminka jsem se vrhla na průzkum zahraničních webů a sociálních sítí pro inspiraci a vytvořila si háčkované medvídky, šálu, pletené šaty. A mělo to úspěch. Tak vznikl nápad na půjčovnu háčkovaných rekvizit, který se záhy změnil na zakázkovou výrobu doplňků nejen na focení, a díky kreativitě a originalitě (neumím totiž tvořit podle návodů, tak si je vymýšlím) se zrodila doslova potřeba mít vlastní webovou stránku, tedy blog, kam budu ukládat návody na háčkování. To byl říjen 2016. V dubnu 2017 se k webu připojilo natáčení videí a připojil se YouTube kanál. S návratem do zaměstnání v dubnu 2018 skončila zakázková výroba téměř nadobro a teď se ve volných chvílích plně věnuji jen návodům a výukovým videím. Baví mě to. Pomáhá mi to rozvíjet se po osobní stránce a díky tomuto koníčku si mohu odpočinout od naprosto rozdílného světa mé profese. Navíc – věděli jste, že se háčkováním dá podpořit spousta charitativních projektů? Nedoklubko, Dítě v srdci, Onkoláčci, nadační sbírky a fondy, útulky.

Plány do budoucna

V této oblasti se mi dosud nevyplatilo nic plánovat. Zatím jen vím, že mě háčkování, návody a videa baví. Byla bych ráda, aby se blog stal zdrojem inspirace, informací a zábavy jak pro stávající háčkařky, tak pro nové, které tomuto koníčku propadly. Denně mám ohlasy jak od mladých maminek, že děkují, že díky návodům a videu se naučily něco nového, tak od babiček, že díky návratu k háčkování pro vnoučátka znovu objevily chuť tvořit. To je asi můj největší cíl – udržet povědomí o háčkování jako tradiční rukodělné činnosti, která se opět bude dědit z babiček na vnoučata, z maminek na dcery.

Jsem Maminka roku?

Přihlásila mě moje čtenářka Dáša. Přišlo to vše v poměrně hektickém období, před návratem z rodičovské dovolené, zařizováním školky s dramatickou změnou v osobním životě. Postup do semifinále mi málem vyrazil dech a neuvěřitelná podpora háčkařské komunity mě skoro denně doháněla k slzám. Maminka roku by měla inspirovat. Pro mě je inspirace spojená s motivací. Pokud bych jako Maminka roku inspirovala a motivovala další maminky nebo maminky maminek čili babičky, a tyto dvě skupinky doslova chňapnou po háčku a budou se realizovat a tvořit pro své nejbližší, tak bych dostála svému cíli – vzbudit zájem o tradici háčkování. A za to se v soutěži „vyplatí“ bojovat.

Komentáře