...

Simi (29)


Similife.cz
Soutěžící kategorie: Maminka blogerka
Simona, nebo jí říkejme Simi podle jejího blogu, nás pozvala k sobě domů a nechala nahlédnout do světa maminky blogerky. A bylo nám tam fajn.

Můj blog

K blogování jsem se dostala před více než čtyřmi lety přes videa na YouTube. Zajímala jsem se o jógu a zdravý životní styl, a tak mě napadlo natočit, jak cvičím pozdrav slunci. V té době jsem vůbec netušila, kam to bude směřovat a že se z YouTube stane tak mocné médium. Postupně jsem k YouTube přidala i blog SimiLife.cz a další sociální sítě. Moji sledující se mě často ptali, jak mají zhubnout a jak správně cvičit, a tak jsem si následně udělala i akreditované kurzy na instruktora Body and Mind a výživového poradce. Byly časy, kdy jsem řešila téměř každé sousto a myslela jsem si, že to je můj „smysl života“. Tak moc jsem se hnala za zdravým životním stylem, až mě to naprosto vyčerpalo. Přestala jsem to řešit a začala jsem si užívat vše, na co jsem měla chuť. Můj život (a zároveň i blog) se přestal točit kolem jídla a začal se točit okolo miminka. Teď jsem neskutečně šťastná, a i když je to občas hodně náročné, jsem vděčná, že to mohu sdílet s ostatními maminkami a navzájem se můžeme podporovat.

Moje začátky

Hledala jsem se. V té době člověk ani netušil, co vlastně dělá. Obsahu na YouTube bylo méně a divák si k vám našel cestu snáz. V dnešní době má téměř každý blog a natáčí na YouTube, tudíž je o dost těžší se prosadit. Jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu videí, techniku, střih... Občas mi přijde, že pokud nemáte hned od začátku kvalitní video, nemáte šanci na úspěch. Také se hodně lidí hned od začátku zajímá, co z toho budou mít a jak se na tom dá vydělat. Pokud vás to nebaví a děláte to jen s vidinou zisku, troufám si tvrdit, že to vaši sledující vycítí a neocení. Naopak pokud vás blogování opravdu baví, bude to bavit i lidi okolo a tak nějak přirozeně si k vám najdoucestu, a spolupráce také.Já se v poslední době vracím k tomu „obyčejnu“ a natáčím vlogy z mojí mateřské. Není tam žádné umělé světlo ani zvukové efekty, ale je to reálné. Maminky chtějí vidět, že někdo je na tom podobně jako ony, že se třeba také vůbec nevyspal a jediné, co ho drží při životě, je kafe. Zakládám si na tom, že jsem ke svým sledujícím upřímná a bezprostřední a na nic si nehraju.

Moji followers

V současné době mám na Instagramu přes deset tisíc sledujících a na YouTube jich bude za chvíli dvacet tisíc. Dříve to byli lidé, kteří řešili hubnutí a zdravý životní styl. Nyní mě sledují převážně těhotné ženy a maminky na mateřské dovolené.

Plány do budoucna

Neplánuji. Člověk míní, život mění. Mám v hlavě nějaké vize, kam bych chtěla směřovat a jak bych se chtěla vyvíjet, ale těžko říct, zda tomu tak opravdu bude. Hodně věcí je pokus omyl a člověk nikdy dopředu neví, jak to dopadne. Mám motto, kterým se snažím řídit, a to: „Buď vděčná za vše, co ve svém životě máš, ale zároveň usiluj a zdokonaluj se, aby ses zítra měla ještě lépe než dnes.“

Jsem Maminka roku?

Necítím se jako Maminka roku, jsem úplně normální máma, se všemi svými radostmi i starostmi. Jednu myšlenku bych ale prostřednictvím Maminky roku chtěla sdílet. Ráda bych vytvořila komunitu maminek, které by se pravidelně scházely a našly mezi sebou kamarádky, s nimiž můžou chodit na kafe nebo na hřiště. Přijde mi, že na sociálních sítích se hodně kritizuje a dávají se nevyžádané rady. To bych chtěla změnit. Přála bych si, aby se maminky vzájemně podporovaly a staly se z nich kamarádky. On-line svět je sice skvělý, ale realita je přece off-line. A proto jsem začala dělat veřejné srazy, kdy se maminky můžou vzájemně poznat a najít si nové kamarádky. Již chystáme další, tak se těším, že se z toho stane tradice.

Komentáře