...

Lucie (37)


Látkové plenky Petit Lulu
Soutěžící kategorie: Maminka podnikatelka
Za Lucií jsme dorazili do Jablonce nad Nisou, kde žije, ale hlavně tu rozjela svůj podnikatelský záměr. A to velice úspěšně!

Podnikatelské začátky

Podnikání jako takové jsem nikdy neplánovala. Před mateřskou jsem pracovala jako terapeutka v terapeutické komunitě pro drogově závislé, takže to pro mě byla velká změna a dost spontánní. Jako dítě jsem vyrůstala pouze s maminkou, která byla na vše sama, a to dnes považuji za velkou výhodu. To mě naučilo nečekat na to, že mi někdo v životě něco dá, ale jít svým snům naproti. Dnes to celé vnímám trošku jako „americký sen“. Vše začalo v roce 2011, když jsem byla těhotná se svým prvním synem Vojtou. Při hledání jednorázových plen na internetu jsem čirou náhodou narazila na pleny látkové a to, že něco takového existuje, mě velmi nadchlo. Objednala jsem si pár plen na zkoušku, nicméně, nebylo to úplně ono, a tak jsem se rozhodla, že si pro syna ušiji vlastní pleny. V té době mě učila na šicím stroji moje tchyně a neuvěřitelně mě to chytlo. Myslím, že za to celé můžou hormony a láska k miminku v bříšku, protože předtím jsem šití vyloženě nesnášela. Byla jsem jako vyměněná. A jen jsem šila a šila... Svými výtvory jsem se pak chlubila kamarádkám na internetu a ty je chtěly také ušít. Pleny jsem spíše z legrace vystavila i na portálu fler.cz a zájem o ně byl nečekaný. Následoval první vlastní e-shop. Manžel mi v té době už začal pomáhat. Bylo velké štěstí, že jsme měli zázemí v domě manželových rodičů. Když už i je pleny vystěhovaly z jejich ložnice, byl čas se stěhovat. Začali jsme zaměstnávat první lidi, kupovat vlastní stroje... V roce 2015 byla první velkoobchodní objednávka do Německa. Dnes již dodáváme velkoobchodně téměř po celé Evropě i mimo ni a zahraniční obchod tvoří přes 60 % našeho obratu. Nejdůležitější zákazníky máme v Německu, Holandsku, Anglii a dalších zemích. Tým Petit Lulu tvoří asi dvacet pět lidí a na jejich práci jsem velmi hrdá.

Byznys vs. rodina

Občas mám pocit, že jsem mnohem produktivnější, než když jsem byla bezdětná. Nicméně, zde musím přiznat barvu, od roku 2017 mám chůvu, která mi s dětmi velmi pomáhá. Považuji to za jednu ze svých nejlepších investic. Děti jsou v pohodě a já také, protože zvládnu přes den svou práci a zároveň mám odpoledne čas na děti. Děti jsou s mou prací velmi spojené, a to nejen jako „testeři“ nových produktů. Synové dobíjejí mé baterky. Díky nim jsem silnější a bojovnější. A možná je to právě proto, že to dělám především pro ně a jejich budoucnost. A životní prostředí země, kde budou žít, mi také není lhostejné.

Jsem Maminka roku?

O soutěži jsem se dozvěděla, když mě kamarádka označila na Facebooku u příspěvku Maminka roku. A tak jsem si řekla – proč ne? A protože je i dnes pro mě můj příběh stále těžko uvěřitelný, chtěla jsem ho předat dál mezi budoucí maminky a ženy na mateřské a podpořit je v tom, aby v požehnané době, jako je mateřství, sobě více naslouchaly a dělaly, co je opravdu baví. Třeba i je to přivede, stejně jako mě, za vysněnou prací nebo třeba jen koníčkem. Nebudu zastírat, že to byla také skvělá příležitost zviditelnit látkové pleny, za které již nějakou dobu lobbujeme, a firmu Petit Lulu. Stojím za projektem látkových plen a opakovaně použitelných výrobků. Lobbuji za lepší životní prostředí a zdravější pleny pro naše děti. A to je projekt, který stojí za to podpořit.

Komentáře