...

Monika+Markéta (35)


Made for Moms
Soutěžící kategorie: Maminka podnikatelka
Monika Rummler s kamarádkou Markétou Šťastnou se při procházkách s kočárkem rozhodly pro společné podnikání. Začaly dělat balíčky pro těhotné a novopečené maminky Made for moms.

Jak se zrodil nápad podnikat?

Díky naší osobní zkušenosti. Obě jsme byly těhotné v podobný čas, pouze s půlročním rozestupem. Jako těhotné a čerstvé maminky jsme dostávaly pouze dárky pro miminko. I když své děti milujeme nadevše, trochu nás mrzelo, že se na nás jako ženy trochu zapomíná. Navíc se Markéta přestěhovala pár měsíců po narození syna do Ameriky, kde je trh s dárkovými balíčky velmi rozvinutý. Existuje i forma pro mámy, ale hodně odlišná od našeho projektu. Když jsme si o tom povídaly, zjistily jsme, že u nás nikdo cíleně nepečuje o těhotné a maminky všeobecně, což je škoda, a my se to rozhodly změnit. Proto jsme založily značku Made for Moms a začaly s našimi dárkovými sadami pro nastávající a čerstvé maminky.

Jak se podnikání rozvíjelo?

Chtěly jsme, aby byl dárek perfektní. Proto jsme si daly velmi záležet při vybírání nejenom produktů do balíčku, ale i samotného balení. Už rozbalování krabice má být krásný okamžik a dárkovou krabici žena nevyhodí, ale může si ji nechat a uschovat do ní památky na miminko. Snažily jsme se produkty vybírat hlavně v České republice, což se nám podařilo například u stříbrných náramků, které si necháváme vyrábět podle našeho návrhu v Brně. U kosmetiky, která tvoří hlavní součást dárkových sad, jsme ale musely jít za hranice. Oslovily jsme britskou značku přírodní kosmetiky Bloom and Blossom, která se zaměřuje právě na nastávající a čerstvé maminky a její produkty používá i vévodkyně Kate. K naší obrovské radosti zakladatelky souhlasily s navázáním spolupráce. Pak už stačilo dořešit pár dalších drobností a v prosinci 2017, těsně před Vánocemi, jsme spustily náš e-shop. Přišlo pár objednávek od našich přátel a v novém roce začala ta těžší část. Oslovování redaktorek, schůzky a představování naší značky a produktů Bloom and Blossom. A nápad se líbil. Velkou podporu získáváme i díky sociálním sítím a blogerkám, které si naši značku oblíbily. Od loňského podzimu jsme navíc výhradním distributorem kosmetiky Bloom and Blossom pro Českou republiku. Vše ale nebylo tak perfektní. Protože se Markéta odstěhovala s celou rodinou do Ameriky, dělilo nás najednou několik tisíc kilometrů a 9hodinový časový rozdíl. Naštěstí je Markétina práce hlavně v marketingu, který se dá dělat odkudkoli. A má to i svoje výhody. Díky tomu, že jedna pracuje přes den a druhá v noci, pracujeme v Made for Moms 24/7.

Jaké to je podnikat s kamarádkou? Nehádáte se? Jak to ovlivnilo vaše přátelství?

Ač jsme si s Markétou dost podobné, máme stejný náhled na důležité věci, v některých věcech jsme i dost rozdílné. Takže si rozumíme a zároveň se doplňujeme. Já pocházím z financí, Markéta z marketingu, takže každá máme v Made for Moms zodpovědnost za svoji část, a to nám vyhovuje. Díky tomu, že jsme dvě, nemůžu dělat některá zbrklá rozhodnutí. Navíc je skvělé mít možnost věci probrat, pobavit se o nich. Za celou dobu jsme se nepohádaly, nějak i na dálku dokážeme vycítit aktuální situaci a přizpůsobit se.

Jaké máte plány do budoucna?

Rády bychom rozšířily sortiment, a to hlavně o svoje vlastní produkty. Již v tuto chvíli hledáme přírodní opalovací přípravek pro maminky i děti na příští sezonu. Co se týče kamenné prodejny, ideální by bylo spojení s dalšími značkami.Komentáře